Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych w zakresie usprawniania mowy kwalifikacje posiada logopeda. Wynagrodzenie płacone jest zgodnie z jego stawką.W przypadku zajęć...

PORADA PRAWNA

Od listopada uczeń otrzymał orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Uczeń ma upośledzenie lekkie. Do rewalidacji zalecono usprawnianie mowy i ruchowe. Czy logopeda i nauczyciel w-f-u ze skończoną gimnastyką korekcyjną, nauczyciele dyplomowani, mogą prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniem? Czy należy im wypłacić wynagrodzenie jako dyplomowanym czy stażyście?

Do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych w zakresie usprawniania mowy kwalifikacje posiada logopeda. Wynagrodzenie płacone jest zgodnie z jego stawką.

W przypadku zajęć rewalidacyjnych w zakresie usprawniania ruchowego, jeżeli nie wynika to z wad postawy (wówczas zajęcia prowadzi nauczyciel ze skończoną gimnastyką korekcyjną), kwalifikacje posiada nauczyciel, który ukończył kurs z Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

Metodę tę stosuje się w pracy z dziećmi m.in. upośledzonymi umysłowo.


 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2018 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT